PRZEWOZIŁ BUSEM 10 OSÓB NA „PACE”

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy w sezonie letnim pełnią służby na terenie miasta i powiatu koszalińskiego zatrzymali do kontroli kierowcę busa.

W trakcie sprawdzania dokumentów wynikało z nich, że pojazd jest zarejestrowany do przewozu trzech osób w kabinie. W busie znajdowało się 10 osób, z czego wszyscy podróżowali w miejscu do tego nieprzystosowanym i zabronionym.Za przewożenie nadmiernej ilości pasażerów kierowca busa został ukarany najwyższym możliwym mandatem i punktami karnymi.

Zatrzymane zostały mu również uprawnienia do kierowania.
Pamiętajmy, że przewożenie osób ponad liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach.

podkom. Monika Kosiec

KMP KOSZALIN