KŁUSOWNICY W RĘKACH POLICJI

Dyżurny koszalińskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na jeziorze Chlewo Wielkie, na terenie gminy Bobolice ma miejsce nielegalny połów ryb.
Dzięki współpracy koszalińskich policjantów i strażników Społecznej Straży Rybackiej zatrzymanych zostało 4 kłusowników, w tym trzech mężczyzn w wieku od 38 do 62 lat oraz 61-kobieta. Osoby te nielegalnie, bez wymaganych pozwoleń łowiły ryby za pomocą sieci.
Wszyscy zostali przewiezieni do Komisariatu Policji II w Koszalinie, gdzie przeprowadzono z nimi dalsze czynności.
Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych jednego z kłusowników policjanci zabezpieczyli trzy sztuki sieci służące do połowu ryb.
Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzut nielegalnego połowu ryb. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat.

sierż. Beata Gałka