Miasto - Tygodnik Koszaliński

Skutki uboczne

Lato w pełni, więc i pełno plażowiczów. Niektórzy wylegują się na chłodnym piasku bez względu na brak słońca. Odsłonięte ciała przyciągają wzrok.

Te ciała są różne. Grubsze i chudsze. Pewnie wiele pań kilka miesięcy wcześniej podjęło walkę o szczuplejszą sylwetkę, aby latem móc się odważnie pokazać nad morzem czy jeziorem w skąpym stroju. A panowie? Mam nadzieję, że w trosce o swoje zdrowie także zaczęli lepiej się odżywiać i więcej ruszać.

Niestety, wciąż presja społeczna w kwestii odchudzania i ciała bliskiego ideału dotyczy nas, kobiet. Czy ktoś z Państwa widział reklamę o środkach wspomagających ponoć utratę zbędnych kilogramów, przeznaczonych dla mężczyzn? Dlaczego panowie nie przejmują się swoim wyglądem, paradując z wielkimi mięśniami piwnymi na wierzchu? I, o zgrozo, nie tylko na plaży! Ci sami panowie często wymagają od kobiet nienagannej figury. Czyli zgrabnej i... staranie wydepilowanej. Przy czym niektórzy panowie mają na sobie niemal futro, którego widok naprawdę jest niesmaczny. A przecież mamy równouprawnienie. Dlatego, szanowni panowie, spojrzyjcie w lustro i jeśli zauważycie wyżej wymienione defekty u siebie, to pomyślcie o wizycie u dietetyczki i… kosmetyczki.
Przebywanie na plaży ma swoje plusy, ale ma też minusy, zwłaszcza w czasach, gdy chyba każdy z nas ma urządzenie z wbudowanym aparatem fotograficznym. Kilkanaście dni temu wczasowiczka ze Świnoujścia zaalarmowała media o tym, że w czasie, gdy wypoczywała z rodziną na plaży, jakiś mężczyzna robi zdjęcia jej dziecku. A ono nie miało na sobie ani ubranka, ani nawet pieluchy. Matka się wystraszyła, bo nie wiadomo, jak i gdzie zrobione fotki ów pan wykorzysta.
Nie wiem, dlaczego niektórzy rodzice pozwalają maluchom przebywać nago w miejscu publicznym. Piach i woda są brudne, o zakażenie nietrudno. Dochodzą też względy obyczajowe, uczenie dziecka skromności i ochrona przed złym nie tylko dotykiem, ale spojrzeniem. Z nagością lepiej nie przesadzać, nawet na plaży.
Ewa Marczak

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Skutki uboczne