Miasto - Tygodnik Koszaliński

TKK z najszybszym Internetem

Telewizja Kablowa Koszalin zwyciężyła w branżowym rankingu SpeedTest na najszybszy Internet w województwie zachodniopomorskim. Internet od TKK okazał się lepszy nawet od usług oferowanych przez ogólnopolskich dostawców.

Pod uwagę brane były trzy parametry – najważniejsze z punktu widzenia klientów firm, dostarczających Internet: średnią prędkość pobierania danych, średnią prędkość wysyłania danych oraz średni ping (służący do diagnozowania połączeń sieciowych). Co ważne, ranking nie opierał się na danych deklarowanych przez firmy, ale na faktycznych testach przeprowadzonych Na komputerach użytkowników.
– Możemy się pochwalić najszybszym Internetem w całym województwie – mówi Jarosław Bihun, prezes Telewizji Kablowej Koszalin, zwycięzcy rankingu. – To bardzo dobra wiadomość dla nas i dla naszych klientów. Do tej pory mierzyliśmy się z lokalnymi konkurentami, a okazało się, że zostawiliśmy w tyle nawet potentatów krajowych. Największe firmy są tuż za nami, potem długo, długo nic i dopiero lokalni dostawcy. Jest to namacalne potwierdzenie faktu, że oferowany przez nas Internet jest w tej chwili najlepszej jakości nie tylko na rynku lokalnym, ale też w całym województwie zachodniopomorskim.
TKK wyprzedziła w rankingu przeprowadzonym od 1 do 30 czerwca ogólnopolskich dostawców: UPC, Vectrę i Multimedia. Jak słyszymy w Dziale IT Telewizji Kablowej Koszalin, ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie stała rozbudowa infrastruktury sieciowej, którą firma dysponuje na terenie województwa.
– W tej chwili Telewizja Kablowa Koszalin to już nie tylko sam Koszalin, ale wiele innych miejscowości, m.in. Darłowo, Bobolice, Kołobrzeg i Mielno – wylicza Piotr Wojcieszonek, kierownik Działu IT. – Zainwestowaliśmy też w nowoczesną technologię DOCSIS 3.1, która pozwala osiągać prędkości nawet do 10 Gb/s.
Aktualnie usługa jest testowana, ale dzięki temu, że sieć Telewizji Kablowej Koszalin ma już taką przepustowość, oferowany przez firmę dostęp do sieci będzie coraz szybszy.
– Zakupiliśmy też router Cisco cBR-8 – dodaje Piotr Wojcieszonek. – Jest to najnowsza platforma i jesteśmy pierwszą telewizją kablową w Polsce, która wdrożyła to rozwiązanie i która aktywnie na nim pracuje.
Urządzenie to pozwala na uruchomienie technologii DOCSIS 3.1, która umożliwia osiągnięcie dużych prędkości i zwiększa niezawodność sieci.
(mn)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: TKK z najszybszym Internetem