Miasto - Tygodnik Koszaliński

PODSUMOWANIE „BEZPIECZNEGO WEEKENDU”

Policjanci z koszalińskiej komendy w trakcie ostatniego sierpniowego weekendu dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu,   w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczny Weekend”.

Podczas ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend" trwających od piątku do niedzieli tj. od 25 do 27 sierpnia br. oprócz kontroli prędkości, policjanci pełniący służbę zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze sprawdzali również stan techniczny pojazdów.
W trakcie ponad 225 kontroli policjanci ujawnili 3 osoby, które prowadziły samochód po alkoholu. Wśród nieodpowiedzialnych kierowców znalazł się 58-latek, który brał udział w zdarzeniu drogowym. Policjanci  z koszalińskiej drogówki, w trakcie obsługi kolizji poddali badaniu na trzeźwość jego uczestników. Badanie wykazało, że 58-latek  miał w organizmie prawie promil alkoholu. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd którym poruszał się nie ma aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.
Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się Sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci w trakcie ostatniego sierpniowego weekendu skupili się również na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych. Mundurowi  z Wydziału Ruchu Drogowego, podczas działań kontrolno-pomiarowych nałożyli 99 mandatów karnych, w tym 59 na piratów drogowych, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość.  
Wśród tej grupy znalazło się 8 kierowców, którzy przekroczyli prędkość    o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 29-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego, który na terenie gminy Biesiekierz  mknął 126km/h, w miejscu gdzie obowiązywało 50km/h.
Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane  i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

sierż. Beata Gałka

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: PODSUMOWANIE „BEZPIECZNEGO WEEKENDU”