Pomogą ofiarom nawałnicy

Radni zajęli się  uchwałą o udzielenie pomocy finansowej gminie Dziemiany w województwie pomorskim.

Jej mieszkańcy bardzo ucierpieli podczas sierpniowych nawałnic, podobnie jak wiele innych gmin, ale o nich nie informowały ogólnopolskie media. Koszaliński samorząd przekaże 50 tys. zł dotacji na naprawę gminnej infrastruktury.
- Nawałnica uniemożliwiła dotarcie do tej gminy, stąd po konsultacjach z marszałkiem województwa pomorskiego decyzja o przyznaniu tej pomocy, choć jest ona symboliczna – wyjaśnia prezydent Koszalina. – Dzień po burzy jechałem przez tamte tereny i widziałem skalę zniszczeń. Borów Tucholskich praktycznie już nie ma. Jeśli ktoś je widział wcześniej, niech zachowa w pamięci ich obraz.