Miasto w sieci… rowerowych ścieżek

Obecnie w mieście znajduje się 46,2 km dróg dla cyklistów. Po zakończeniu inwestycji liczba ta wrośnie o kolejnych 10 km.

Powstaną one wzdłuż ul. Morskiej, Zwycięstwa na odcinku od ul. Traugutta do ul. Lubiatowskiej i od ronda ul. Zwycięstwa z ul. Stawisińskiego wzdłuż Dzierżęcinki od Wodnej Doliny do przystani jachtowej na osiedlu Jamno-Łabusz.
- Ale to nie koniec budowy ścieżek rowerowych, bo powstają one przy remontach takich ulic jak Połczyńska, aleja Armii Krajowej, ulica Krakusa i Wandy czy ulica Promykowa – wylicza prezydent Koszalina. – Zbudujemy też ścieżkę wiodącą przez Górę Chełmską od kładki nad ulicą Gdańską do parkingu przy sanktuarium na ulicy Słupskiej.
Tomasz Sobieraj, podkreśla, że podpisana umowa wpisuje się w duży projekt rowerowy województwa zachodniopomorskiego.
- To budowa ponad tysiąca kilometrów głównych tras rowerowych – zaznacza wicemarszałek województwa. – Ich przebieg łączy się w trasę między Bałtykiem a Wałczem. Powstające ścieżki rowerowe stworzą trasę Bałtyk - Wałcz, biegnącą dwoma gałęziami od Kołobrzegu i Koszalina do Białogardu i Wałcza. Koszalin ma jedną z najgęstszych sieci rowerowych w Polsce. Od wielu lat pan prezydent zadecydował o tym, że przy okazji remontów dróg będą budowane ścieżki rowerowe.