Miasto - Tygodnik Koszaliński

Drugie miejsce w turnieju w Kołobrzegu

W AKCJI      ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

Koszykarze AZS Koszalin, którzy przygotowują się do nowego sezonu w Polskiej Lidze Koszykówki zajęli drugie miejsce w VIII Memoriale im. Romana Wysockiego rozegranym w kołobrzeskiej hali „Milenium”.

W meczu finałowym przegrali z zespołem King Szczecin 87:98.W turnieju udział wzięły cztery zespoły. W pierwszym meczu AZS pokonał pierwszoligową drużynę Energa Kotwica Kołobrzeg 79:72. Koszalinianie kontrolowali bieg wydarzeń na parkiecie od samego początku, a trener Dariusz Szczubiał miał możliwość przetestowania niektórych rozwiązań taktycznych, które przygotowywane są na najbliższy sezon.

Skład i punkty AZS: Baldwin 21, Młynarski 17, Jeszke 15, Dłoniak 10, Chatkevicius 8, Watkins 4, Leńczuk 2, Kucharewicz 2, Wadowski, Kiwilsza.
W drugim spotkaniu pierwszego dnia turnieju występujący w Polskiej Lidze Koszykówki zespół King Szczecin zwyciężył z pierwszoligową Spójnią Stargard 81:73.
Zwycięskie drużyny zagrały w drugim dniu zawodów w spotkaniu finałowym. W meczu dominowali koszykarze ze Szczecina. Szybko wypracowali oni sobie wysokie prowadzenie. Po pierwszej kwarcie wygrywali różnicą 21 punktów i później utrzymywali sporą przewagę punktową.  Koszalinianie walczyli do końca i najwięcej strat odrobili w ostatniej kwarcie, którą wygrali różnicą siedemnastu punktów. W drużynie koszalińskiej wyróżniali się skuteczny Diante Baldwin oraz Kacper Młynarski, Jakub Dłoniak i Szymon Kiwilsza, który bardzo dobrze radził sobie z bardziej doświadczonymi rywalami.
Skład i punkty AZS: Baldwin 27, Młynarski 12, Dłoniak 11, Kiwilsza 8, Hollins 8, Wadowski 7, Jeszke 6, Chatkevicius 4, Kucharewicz 4, Leńczuk, Watkins.
Koszalińscy kibice będą mogli zobaczyć swój zespół w akcji podczas przygotowań do sezonu już w sobotę, 16 września. Tego dnia zmierzą się w meczu kontrolnym z drużyną London Lions. Początek o godz. 18.30 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4. Bilety na to spotkanie kosztują 10 złotych.