Sianów w rankingu

Gmina Sianów otrzymała nominację do nagrody głównej w rankingu „Gospodarny Samorząd 2017” w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Ranking przygotowany jest  przez Instytut Studiów Wschodnich, organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy, wraz z Centrum Gospodarczym im. Mikołaja Kopernika, nowym medialnym ośrodkiem, zajmującym się analizowaniem gospodarki, propagowaniem nowoczesnych form jej rozwoju i organizacją rankingów gospodarczych.
Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 września podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Gmina Sianów zajęła 5. miejsce wśród zgłoszonych 76 gmin miejskich i miejsko-wiejskich.
Ranking przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym na podstawie danych Ministerstwa Finansów wybrane zostały gminy, do których trafiła ankieta. Oceniano wiele aspektów finansowych, w tym zadłużenie, dochody, wpływy z podatków i wydatki. W drugim etapie gminy oceniano na podstawie danych finansowych oraz odpowiedzi uzyskanych w ankietach. Swoje punkty mogła także przyznać kapituła pod przewodnictwem marszałka senatu Stanisława Karczewskiego.
(red)