Miasto - Tygodnik Koszaliński

Warmia za silna dla Gwardii

W AKCJI      ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

W trzecim występie przed swoją widownią w tym sezonie szczypiorniści Gwardii Koszalin musieli przełknąć po raz pierwszy gorycz porażki. W meczu 5. kolejki w ramach rozgrywek w grupie A I ligi przegrali z zespołem Warmia Energa Olsztyn 20:30 (7:14).
Beniaminek z Koszalina tym razem mimo waleczności nie potrafił się przeciwstawić znacznie silniejszemu rywalowi i w sumie już rezultat do przerwy wskazywał na to kto z parkietu zejdzie w roli zwycięzcy. Wprawdzie gwardziści w drugiej połowie postawili większy opór lepiej się prezentującemu pod względem fizycznym przeciwnikowi, ale i tak olsztynianie potrafili zwiększyć jeszcze różnicę bramkową.

Skład i bramki Gwardii: Dawid Gryzio, Henryk Rycharski, Mirosław Bugaj – Oskar Tałaj, Radosław Steege 1, Michał Hertig 1, Bartosz Tołłoczko 2, Łukasz Czerwiński 1, Jarosław Pawlak, Adam Laskowski 3, Piotr Goerig 2, Patryk Kiciński 10, Marek Jakutowicz, Maciej Kamiński, Paweł Dzierżawski.
Następny mecz ligowy szczypiorniści Gwardii rozegrają na wyjeździe w sobotę, 14 października z Mazurem Sierpc. Początek gry wyznaczono o godz. 16.