Miasto - Tygodnik Koszaliński

SKORZYSTAŁ Z CHWILOWEJ NIEUWAGI POKRZYWDZONEGO

O tym, jak może skończyć się moment nieuwagi, przekonał się konduktor pociągu relacji Szczecin-Koszalin. Podczas podróży pozostawił na chwilę swoją torbę bez nadzoru. Tą sposobność wykorzystał od razu 26-latek, który ukradł pozostawione mienie.
Rozpoczynając pracę konduktor pociągu relacji Szczecin – Koszalin nie spodziewał się, że zostanie okradziony przez jednego z pasażerów. Mężczyzna jak każdego dnia, wykonując swoje obowiązki wypełnił stosowną dokumentację i dokonał kontroli biletów podróżujących. Kiedy skład dojechał do Koszalina konduktor na krótką chwilę pozostawił na siedzeniu dwie torby z zawartością sprzętu służbowego o wartości prawie 10 tysięcy złotych.
26-letni sprawca wykorzystał ten moment i bez chwili zawahania zabrał ze sobą torby. Konduktor natychmiast zareagował i próbował zatrzymać mężczyznę, ale bezskutecznie. W trakcie szarpaniny zdążył wyrwać sprawcy swoje mienie. 26-latek natomiast wykorzystując postój pociągu na stacji, wyskoczył ze składu i zaczął uciekać. Nie pobiegł jednak za daleko, ponieważ po chwili zatrzymany został przez patrol Straży Ochrony Kolei, który znajdował się na peronie.
Na miejsce natychmiast został wezwany patrol policji. W trakcie przeszukania mężczyzny mundurowi ujawnili przy nim woreczek foliowy, a w nim środki odurzające w postaci marihuany. 26-latek został zatrzymany   i przewieziony do policyjnego aresztu.
Dzisiaj po wykonaniu z nim czynności mężczyzna usłyszy zarzuty kradzieży i posiadania substancji zabronionych.


sierż. Beata Gała

KMP KOSZALIN

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: SKORZYSTAŁ Z CHWILOWEJ NIEUWAGI POKRZYWDZONEGO