Miasto - Tygodnik Koszaliński

Co wiemy o wyborach?

Do wtorku, 17 października, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”.

Jego II edycja poświęcona jest wyborom samorządowym, które odbędą się jesienią przyszłego roku.Celem konkursu, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.
Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły. Zgłoszenia powinny trafić do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Koszalinie, ul. Władysława Andersa 34. 9 listopada o godz. 10 odbędzie się szkolny etap konkursu – test składający się z 25 pytań. Uczniowie, zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, napiszą pracę na jeden z trzech wskazanych przez organizatorów tematów. Rozstrzygnięcie tego etapu nastąpi do 15 lutego 2018 roku. W trzecim, ogólnopolskim, etapie najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 15 marca 2018 roku w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania. Do zdobycia są nagrody pieniężne, nawet 1300 zł. Więcej informacji o konkursie na stronie www.pkw.gov.pl.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Co wiemy o wyborach?