Szczypiorniści Gwardii przegrali z Mazurem

W AKCJI     ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

Po raz kolejny nie powiodło się szczypiornistom Gwardii Koszalin w meczu wyjazdowym w rozgrywkach pierwszoligowych w grupie A. Przegrali oni w Sierpcu z tamtejszą drużyną Mazur 22:27 (9:13).
Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej połowie meczu. Gospodarze wypracowali sobie w niej kilka bramek przewagi i potem utrzymywali ją kontrolując bieg wydarzeń na parkiecie. Wprawdzie koszalinianie walczyli bardzo ambitnie do samego końca, ale nie byli w stanie odwrócić losów meczu na swoją korzyść.

W zespole Gwardii zadebiutował młody zawodnik Konrad Mróz.
Skład i bramki Gwardii: Dawid Gryzio, Henryk Rycharski – Radosław Steege 4, Konrad Mróz 1, Bartosz Tołłoczko 2, Łukasz Czerwiński 1, Jarosław Pawlak 2, Michał Hertig, Adam Laskowski, Piotr Goerig 3, Patryk Kiciński 7, Marek Jakutowicz, Marek Dzierżawski 2, Paweł Urbański.
Obecnie trwa przerwa w rozgrywkach I ligi, a Gwardia wróci do walki o ligowe punkty 4 listopada, kiedy podejmować będzie drużynę MKS Grudziądz.
(zs)