Miasto - Tygodnik Koszaliński

Energa AZS wygrywa piąty mecz

W AKCJI     ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

W rozegranym awansem meczu z 11. kolejki PGNiG Superligi, szczypiornistki Energa AZS Koszalin po zaciętej walce pokonały u siebie Vistal Gdynia 26:25 (11:16). To piąte z rzędu zwycięstwo koszalińskiej drużyny.
Spotkanie z Vistalem zapewniło koszalińskiej widowni wiele pozytywnych jak i negatywnych emocji. Przez długi czas w pierwszej połowie meczu każda bramka gdyńskiego zespołu spotykała się z szybką odpowiedzią miejscowej drużyny w postaci gola. Jednak w 22 minucie czerwoną kartkę otrzymała Monika Michałów, co niekorzystnie wpłynęło na grę koszalinianek.

Ich chwilową niedyspozycję wykorzystały przeciwniczki, wygrywając pierwszą część meczu 16:11.Po jedenastu minutach drugiej połowy gospodynie meczu odrobiły straty (18:18). Później walka była wyrównana, ale po raz pierwszy koszalinianki objęły prowadzenie dopiero w 56 minucie. Do końca trwała zacięta rywalizacja, która zakończyła się radością koszalińskiej ekipy.
Skład i bramki Energa AZS: Kowalczyk, Sach – Grobelska 1, Protsenko, Michałów 1, Mazurek , Smbatian 3, Tracz 4, Roszak 7, Kaczanowska, Lalewicz, Urbaniak 8, Rycharska 2, Nowicka.
W kolejnym meczu Energa AZS zmierzy się na wyjeździe z KPR Jelenia Góra, aktualnie ósmą drużyną ligowej rywalizacji. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 21 października (godz. 18.30).