Miasto - Tygodnik Koszaliński

I TY MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ !

86 projektów zostało zgłoszonych przez mieszkańców do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Wśród nich jest 47 osiedlowych i 39 ogólnomiejskich.

Do głosowania zostały dopuszczone 43, z czego 9 to te osiedlowe. Można na nie głosować od 10 listopada do 24 listopada włącznie, zarówno w formie papierowej, jak i w Internecie.

Koszalinianie coraz chętniej zgłaszają swoje pomysły, mające ułatwić i uprzyjemnić życie w naszym mieście. Nie brakuje osób, które chcą, abyśmy zadbali o nasze zdrowie, robiąc profilaktyczne badania czy ćwicząc. Stąd pomysły na organizację imprez sportowych i tworzenie miejsc do zabaw i rekreacji. Mieszkańcy zgłaszają też potrzebę budowy nowych miejsc postojowych, budowy ulic, chodników, i oświetlenia, ustawienia ławek i koszy na śmieci na danym osiedlu. Opis wszystkich inicjatyw można przeczytać na stronie internetowej: www.budzetobywatelski.koszalin.pl. Będą one także omawiane podczas spotkania City Boksie w poniedziałek, 13 listopada. Początek o godz. 17.
- Te projekty były najlepiej przygotowane merytorycznie ze wszystkich dotychczasowych edycji budżetu obywatelskiego – przyznaje Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. - Odrzuciliśmy tylko dwadzieścia pomysłów, a jeden połączyliśmy z innym, bo dotyczył tej samej inicjatywy.
Wartość projektów ogólnomiejskich wynosi do 650 tys. zł, a tych osiedlowych – do 50 tys. zł.
Podobnie jak w latach ubiegłych, na inicjatywy budżetu obywatelskiego głosować mogą osoby, które najpóźniej w dniu głosowania ukończyły 16. rok życia. Głosować można na maksymalnie trzy projekty ogólnomiejskie i jeden projekt z osiedla Lechitów. Jego mieszkańcy zgłosili dziesięć inicjatyw, z czego dziewięć przeszło pozytywną weryfikację. Niestety, mieszkańcy nie doszli do porozumienia, które z nich są dla nich najważniejsze, dlatego zadecydują o tym wszyscy uprawnieni do tego koszalinianie.  
Głosy na wybrane projekty można oddawać drogą tradycyjną, przez wypełnienie ankiety i wrzucenie jej do urny. Te znajdziemy w Urzędzie Miejskim, wszystkich kampusach Politechniki Koszalińskiej, Centrum Kultury 105, gmachu głównym Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1 oraz w jej Filii nr 1 przy ul. Wenedów 24 b i Filii nr 4 przy ul. Ruszczyca 14. Zagłosować można także w sklepach sieci Sano, galerii EMKA, siedzibie Pracowni Pozarządowej przy ul. Dworcowej 2 i barze przy ul. Francuskiej 107.
Głosować można także elektronicznie, poprzez wspomnianą wyżej stronę internetową www.budzetobywatelski.koszalin.pl. W celu potwierdzenia tożsamości głosującego musi on podać nie tylko swoje dane, ale i numer telefonu komórkowego. Dostanie wówczas kod weryfikacyjny, który trzeba wpisać w odpowiednią rubrykę, aby głosowanie było ważne. Z jednego telefonu można zagłosować tylko raz.
Wyniki poznamy po podliczeniu wszystkich głosów jeszcze w tym roku. Wybrane inicjatywy będą wykonane w przyszłym roku. Niedokończone są dwie inwestycje z poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego: remontu parowozu i utworzenia Parku Robin Hooda.
(ejm)

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: I TY MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ !