„Kolejna niebezpieczna zmiana”

Nowa ordynacja wyborcza do samorządu, którą proponuje Prawo i Sprawiedliwość, jest niebezpieczna – uważa poseł Platformy Obywatelskiej, Stanisław Gawłowski.

Według niego za każdym razem, gdy rządząca partia się za coś zabiera, to trzeba się bać.Zdaniem polityka PO partia Jarosława Kaczyńskiego chce uniemożliwić wygraną w wyborach samorządowych osób spoza partii politycznych.

-Ta zmiana sprawi, że tylko partie polityczne będą mogły zgłaszać swoich kandydatów, bo tylko one dysponują odpowiednimi strukturami w skali kraju, gmin, powiatów i województw – zaznacza szef PO w regionie. -Małe środowiska będą tego pozbawione. PiS niszczy w ten sposób postawę obywatelską. Być może robi to dlatego, że wyborach uzupełniających do rad gmin czy na stanowisko wójta, burmistrza czy prezydenta kandydaci tej partii zawsze przegrywali.
(ejm)