Poznają dziennikarstwo od kuchni

Poznają dziennikarstwo od kuchni  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Media, czyli czwarta władza, mają wpływ na kształtowanie poglądów społeczeństwa. Dlatego praca  dziennikarza kusi wielu młodych ludzi.

Uczniowie klas humanistyczno – medialnych VI LO będą mogli poznać od podstaw pracę w mediach. To dzięki umowie z Telewizją Kablową Koszalin, właścicielem telewizji MAX i tygodnika koszalińskiego „Miasto”.

Młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Telewizje Kablową Koszalin – zarówno w siedzibie telewizji MAX i tygodnika „Miasto”, jak i w szkole. Umowę podpisali Violetta Bratkowska, dyrektor szkoły, a także Jarosław Bihun, prezes Telewizji Kablowej Koszalin oraz Kazimierz Okińczyc, wiceprezes spółki. Zajęcia z klasą patronacką TKK zacznie w styczniu.
(ejm)