Rowerem przez miasto

Gmina Miasto Koszalin promuje się jako przyjazna rowerzystom. Sieć tras dla cyklistów stale się wydłuża. Ma to zachęcić mieszkańców nie tylko do aktywnego trybu życia, ale i do przesiadki z aut na ekologiczne środki transportu. Kolejną motywacją będzie Koszaliński Rower Miejski.
W ramach wypożyczalni jednośladów do dyspozycji będzie 100 rowerów i 10 samoobsługowych przystanków. Koszaliński Rower Miejski ma ruszyć pod koniec kwietnia przyszłego roku. Prezydent miasta podpisał umowę z firmą Nextbike Polska, która wygrała przetarg nieograniczony na wykonanie tej inwestycji. Trzyletnie utrzymanie pojazdów i stacji rowerowych ma kosztować ponad 1,2 mln złotych. 60 procent tej kwoty miasto pozyskało z funduszy unijnych.
(ejm)