Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dużo pomocy, tańca i Bakterii

Jednym święty Mikołaj przyniósł słodycze, a innym nowy wygląd. Z oryginalną mikołajkową inicjatywą wyszedł jeden z koszalińskich zakładów fryzjerskich. Za akcją stali Beata Marczak oraz Patryk Jurak.

Przy wsparciu pracowników salonu przez cały dzień dawali prezenty podopiecznym ośrodków dla osób niepełnosprawnych intelektualnie z Koszalina i Nowych Bielic. Byłem, widziałem i rozmawiałem. Kilkadziesiąt darmowych usług za wiele szczerych uśmiechów. Mają status studentów lub absolwentów, a od niedawna także wicemistrzów świata.

Członkowie Akademickiego Klubu Tańca Politechniki Koszalińskiej zajęli 2. miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Tańca w czeskim Libercu. To owoce ich regularnej pracy pod okiem nauczyciela Romana Filusa. Roztańczeni studenci czekają na chętnych kandydatów do ich klubu. Spotykają się w każdy wtorek i czwartek wieczorem w Domu Studenta nr 3. Echhhh. Gdyby nie ta wrodzona nieśmiałość.
Kilka tygodni temu grupa koszalinian uczestniczyła w międzynarodowym projekcie „Go4Peace”. Jako wolontariusze pomagali mieszkańcom albańskiej Szkodry. W ramach projektu działali m.in. przy odbudowie domu dla biednej chrześcijańskiej rodziny, remontowali miejscową szkołę i wykonywali prace społeczne. W sierpniu przyszłego roku, wolontariusze z całej Europy przyjadą na 10 dni, aby pomagać mieszkańcom Koszalina. Tak zaproponowali organizatorzy projektu z niemieckiej archidiecezji Paderborn. Będzie można ich spotkać w Centrum Kryzysowym dla kobiet czy w Domu Miłosierdzia.
Nagrali bajki i baśnie, aby pomóc samotnym matkom. Studenci Akademii Pomorskiej w Słupsku wydali audiobooka, z którego dochód będzie przeznaczony na rozbudowę Domu Samotnej Matki w Koszalinie. W projekcie wzięło udział około 40 studentów Akademii Pomorskiej, którym pomógł pochodzący ze Słupska aktor Tomasz Ziętek. Fizyczna, wydana już wersja płyty jest cegiełką na rzecz przebudowy siedziby ośrodka – w planach jest między innymi instalacja windy oraz wyposażenie pokoi w łazienki. Płytę-cegiełkę można kupić przez Internet na stronie projektu „Razem dla Dzieci”.
Wzięli w niej udział m.in. Dawid Podsiało, Łąki Łan, Tomek Organek czy Sokół. T.Cover to specjalna akcja zespołu T.Love na 35-lecie istnienia zespołu. Dzięki zespołowi Bacteryazz projekt zawitał także do studia nagraniowego im. Czesława Niemena w Radiu Koszalin. Henryka Rogozińskiego, Darka Bendyka i Mariusza Puszczewicza do stworzenia utworu namówił Adrian Rozenkiewicz. Premiera punkowej wersji „Pracuj albo głoduj” już w przyszłym tygodniu.
Arkadiusz Wilman


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Dużo pomocy, tańca i Bakterii