Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zagramy 14 stycznia

   WOŚP  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Dwudziesty szósty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabrzmi 14 stycznia 2018 roku. W Koszalinie także.
Szefem sztabu jest Jacek Bartkowski. Orkiestra zagra, aby pozyskać środki potrzebne dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Taki jest główny cel. Neonatologia była już siedmiokrotnie celem zbiórki, ostatni raz w 2013 roku. Jak czytamy na stronie WOŚP – pięć lat to długi czas dla medycyny. Kupione wówczas urządzenia zestarzały się lub zużyły, a są już przecież nowocześniejsze.

Potrzeb zgłaszanych przez szpitale jest więcej, niż w poprzednich latach.
W Koszalinie pracuje już sztab mieszczący się w budynku Centrum Kultury 105 przy ul. Zwycięstwa 105 (wejście od strony filharmonii, pokój nr 8). Tam sztabowcy pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 17-19. Przyjmowane są zgłoszenia wolontariuszy, których potrzeba będzie 425. – Mamy już prawie 200 osób – mówi Krzysztof Plewa, wolontariusz, zastępca szefa sztabu. – Chętnych prosimy o zabranie dokumentu tożsamości i jednego zdjęcia do identyfikatora. Niepełnoletni, nawet, jak mają już lat 17 i pół, muszą przyjść z rodzicem lub prawnym opiekunem.
Zbiórka będzie prowadzona tylko w niedzielę, 14 stycznia. Ale mogą się zgłaszać np. szkoły, które chcą wcześniej przeprowadzić u siebie wewnętrzną zbiórkę i w dniu finału przekazać do sztabu. Trzeba tylko wypełnić wniosek o organizacji imprezy zamkniętej. Wolontariusze z puszkami WOŚP pojawią się nie tylko w Koszalinie, sztab ma bowiem pod opieką  Biesiekierz, Tymień, Będzino, Mielno, Rosnowo, Świeszyno i Polanów. Sztab czeka także na ciekawe fanty, które tradycyjnie będą licytowane podczas finału. Sam finał, organizowany na Rynku Staromiejskim wspólnie z CK105 jest w trakcie uzgodnień, nie możemy na razie podać, kto wystąpi. Na tym etapie chętnie przyjmowane są oferty różnych zespołów (tanecznych, muzycznych, wokalnych) lub solistów, którzy chcą wystąpić obok gwiazdy.
(dj)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Zagramy 14 stycznia