Można poczuć klimat świąt

Można poczuć klimat świąt  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Adwentowe wieńce, choinki z szyszek, kawę z kardamonem, pierniki i wiele potencjalnych prezentów można znaleźć na Rynku Staromiejskim.

Do poniedziałku, 18 grudnia, w godz. 11.-21. można odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy, który trwa w sercu miasta od środy. Jego organizatorami są Urząd Miejski i Centrum Kultury 105.

Na ponad 40 stoiskach można zaopatrzyć się w dekoracje świąteczne: stroiki, bombki, zabawki na choinkę. Nie brakuje pierników różnych rozmiarów i kształtów, tradycyjnego pieczywa, wędlin i kiełbas. Są nawet górskie oscypki. Poza tym na stoiskach można znaleźć biżuterię, także tę ręcznie robioną, torebki, poduszki, a nawet..buty dla psów. Można nabyć także dania typu fast food, na przykład hamburgery i frytki. Wystawcy przyjechali z całego regionu. W niedzielę prezydent Koszalina wręczy 150 choinek mieszkańcom miasta.
(ejm)