Miasto - Tygodnik Koszaliński

Będziemy piknikować u stóp Góry Chełmskiej

Na końcu promenady Kopernika, tuż przy wejściu do lasu, powstaje Piknik Park, czyli miejsce zabawy i odpoczynku dla całych rodzin.

Stanęły na nim też: plac zabaw i ławki, a w przyszłości pojawi się też boisko do gry w bule. Uwagę przykuwają wielkie ławki, tworzące nazwę naszego miasta. Piknik Park, ławka i boisko do gry w kule to pomysły Forum Rozwoju Koszalina, zgłoszone w ramach poprzednich edycji budżetu obywatelskiego.
Podnóże Góry Chełmskiej przechodzi znaczącą przemianę. W tym tygodniu w pobliżu Parku Wodnego pojawił się napis „Koszalin”, który tworzą drewniane ławki. W zamyśle pomysłodawców mają się one stać atrakcją turystyczną i symbolem naszego miasta. W ich pobliżu stanęły urządzenia do zabawy dla dzieci i minisiłownia dla dorosłych. Te inwestycje, prowadzone w ramach budżetu obywatelskiego, będą łącznie kosztować około pół miliona złotych. Mają zakończyć się wiosną przyszłego roku.
– Mam nadzieję, że następne Dni Koszalina spędzimy na wspólnym grillowaniu – przyznaje Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.
Pierwszy etap zagospodarowania Góry Chełmskiej będzie kosztować ponad 3,5 miliona złotych i zakończy się w październiku przyszłego roku. Do tego czasu na Górze Chełmskiej pojawią się m.in. nowe ścieżki turystyczne pieszo-rowerowe z przystankami edukacyjnymi, siłownie zewnętrzne, urządzenia rekreacyjne, place zabaw, wiaty leśne, ławki kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz edukacyjne. Nowa infrastruktura ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Ta inwestycja dostała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
(ejm)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Będziemy piknikować u stóp Góry Chełmskiej