Więcej swobody dla obywateli z inicjatywą

Członkowie Stowarzyszenia Lepszy Koszalin zarzucają prezydentowi miasta, że chce ograniczyć prawo obywateli do zgłaszania inicjatywy uchwałodawczej. Ma na to wskazywać projekt zmian w tej sprawie.

Poddany konsultacjom społecznym zyskał on jedynie negatywne opinie. Radni Lepszego Koszalina już w październiku sprzeciwili się tym zmianom. Przygotowali swój projekt procedury wykonywania inicjatywy uchwałodawczej przez mieszkańców Koszalina, który przekazali prezydentowi pod koniec listopada.

Zakłada on, że mieszkańcy przedstawiają prezydentowi tylko pomysł, albo inicjatywę, a nie gotowy projekt uchwały. To urzędnicy, podlegli włodarzowi miasta, mają tę koncepcję ubrać w odpowiednie ramy formalne i prawne.
(ejm)