Miasto - Tygodnik Koszaliński

Koszykarze AZS Koszalin przegrali z Czarnymi Słupsk

W AKCJI  ::  Fot:   KSM PRZYLESIE

AZS Koszalin przegrał na swoim parkiecie z Czarnymi Słupsk 81:85 (20:21, 21:25, 25:20, 15:19) w kolejnym meczu w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki.

Nie pomogła nawet bardzo dobra i skuteczna gra debiutującego w barwach koszalińskiej drużyny Aleksandara Marelji.Występujący na pozycji środkowego 25-letni Serb zdobył w tym spotkaniu 27 punktów oraz zaliczył 10 zbiórek. Miał też dwa bardzo efektowne bloki.Konfrontacje pomiędzy drużynami z Koszalina i Słupska zawsze wywołują duże zainteresowanie kibiców oraz wiele walki i emocji na parkiecie.

Licznie zgromadzona w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej publiczność nie mogła więc narzekać. Koszalińscy fani opuszczali jednak obiekt zawiedzeni, bo razem ze swoim zespołem musieli przełknąć gorycz kolejnej porażki.

Spotkanie było zacięte i wyrównane. Koszalinianie dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadzili 20:12, by kończyć ją z jednym punktem straty do rywali. Później Czarni „uciekli” najpierw na siedem punktów, a w połowie trzeciej kwarty wygrywali już nawet 58:47. Po trzech kwartach jednak na tablicy widniał rezultat 66:66. Kiedy było 18 sekund do końca AZS przegrywał 81:83, ale był przy piłce i miał jeszcze szansę na zwycięstwo lub doprowadzenie do remisu i dogrywki. Nie wykorzystał jej nawet wtedy gdy osiem sekund później jeszcze raz wprowadzał piłkę do gry zza linii końcowej boiska. Przechwycili ją słupszczanie i zdobyli po szybkim ataku kolejne dwa punkty pieczętując swoją wygraną.
Skład i punkty AZS: Qyntel Woods 18 (1x3, 6 zb.), Igor Wadowski 5, Szymon Kiwilsza, Diante Baldwin 7, Modestas Kumpys 5, Jakub Dłoniak 13 (2x3), Damian Jeszke 4 (5 zb.), Aleksandar Marelja 27 (1x3, 10 zb. 2 bl.), Kacper Młynarski 2.
Kolejny mecz AZS Koszalin rozegra również u siebie w sobotę, 23 grudnia. Zmierzy się w nim Legią Warszawa. Początek gry o godz. 18 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4.