Miasto - Tygodnik Koszaliński

Bądź czujny w święta!

Nadchodzący weekend oraz kolejne dni bezpośrednio poprzedzające Boże Narodzenie to okres, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów i przygotowywaniem świątecznych potraw.

Policja przypomina, aby myśląc o świętach nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
– To czas, gdy dochodzi do większej liczby włamań i kradzieży kieszonkowych – mówi podkom. Monika Kosiec, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

– Pamiętajmy więc kilka zasad, które pomogą nam uchronić się przed nieprzyjemnymi zdarzeniami.
Kiedy jesteśmy na zakupach, w centrach handlowych lub przemieszczamy się środkami komunikacji miejskiej unikajmy tzw. „sztucznych tłoków”. Pamiętajmy o zamknięciu torebki czy saszetki na zamek, powinniśmy mieć ją cały czas na widoku, blisko ciała. W sklepach płacąc za zakupy, nie pokazujmy całej zawartości portfela. Dobrze jest rozłożyć gotówkę do kilku przegródek lub kieszeni, zawsze wewnętrznych i zamykanych na zamek.
W okresie świąt więcej osób wybiera się w długą podróż. Przed wyjazdem należy zabezpieczyć mieszkanie. Pamiętajmy, aby przed wyjściem sprawdzić czy dobrze zamknęliśmy okna i drzwi. Jeśli mamy zaprzyjaźnionego i zaufanego sąsiada, można zostawić mu klucze. Dzięki jego wizytom mieszkanie nie będzie wyglądało na opuszczone.
Okres przedświąteczny, to również pora wzmożonego ruchu na drogach. Należy przygotować pojazd do podróży poprzez sprawdzenie wszystkich układów, oświetlenia i dokumentów. Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem. Pamiętajmy jednak, że w dużej mierze będzie ono zależało również od nas samych. Zadbajmy, aby nadchodzące święta były spokojne i bezpieczne. Nie pozwólmy ani sobie, ani innym na nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Bądź czujny w święta!