Miasto - Tygodnik Koszaliński

Koszykarze AZS wygrali w Ostrowie Wielkopolskim

Bardzo miłą niespodziankę sprawili swoim sympatykom koszykarze AZS Koszalin. W kolejnym meczu Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym na wyjeździe pokonali po dogrywce drużynę BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 83:80 (17:17, 11:19, 26:12, 15:21, d. 14:11).
Wprawdzie po pierwszej wyrównanej kwarcie, później w drugiej gospodarze spotkania uciekli koszalinianom na osiem punktów, ale trzecia kwarta zdecydowanie należała do AZS. Do ostatniej koszalińska drużyna przystępowała prowadząc różnicą sześciu punktów. Miejscowi wyrównali stan meczu, ale w dogrywce nieco skuteczniejsi okazali się gracze AZS.
Skład i punkty AZS: Qyntel Woods, Igor Wadowski, Szymon Kiwilsza 2, Diante Baldwin 11 (7 as.), Modestas Kumpys 10 (1x3, 6 zb.), Jakub Dłoniak 12 (2x3), Aleksander Leńczuk, Damian Jeszke 11 (1x3, 5 zb.), Aleksandar Marelja 25 (14 zb.), Kacper Młynarski 12.
W kolejnym spotkaniu koszykarze AZS podejmować będą lidera rozgrywek PLK, drużynę Anwilu Włocławek. Mecz zaplanowany jest w czwartek, 11 stycznia w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4. Początek gry o godz. 18.30.