Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szczypiornistki Energa AZS przegrały po karnych

   W AKCJI  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Wprawdzie to piłkarki ręczne Energa AZS Koszalin były bliższe zdobycia trzech punktów w meczu 12. kolejki z Pogonią Szczecin w rozgrywkach PGNiG Superligi, ale większą pulę zgarnęły szczecinianki, które doprowadziły do remisu 27:27 i wygrały rzuty karne 5:4.
Spotkania pomiędzy tymi zespołami są zawsze wyrównane i bardzo emocjonujące. Nie inaczej były i tym razem. W sumie szczypiornistki Energa AZS od 14 do 59 minuty były na prowadzeniu, które oscylowało w granicach od jednej do czterech bramek, ale ostatecznie po dwóch połach był remis. W loterii, którą są rzuty karne nieco lepiej radziły sobie zawodniczki Pogoni i one zarobiły dwa punkty, a koszalinianki dopisały do konta tylko jeden.

Energa AZS miała ogromną szansę na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, bo na dziewięć sekund przed końcem meczu rzut karny wykonywała Romana Roszak. Rozgrywająca koszalińskiej drużyny nie zdołała jednak pokonać szczecińskiej bramkarki.
Skład i bramki Energa AZS: Beata Kowalczyk, Aleksandra Sach – Marcelina Budnicka, Dominika Grobelska 5, Ksenia Protsenko 5, Monika Michałów 4, Paula Mazurek 2, Paulina Tracz 1, Romana Roszak 3, Kamila Kaczanowska, Gabriela Urbaniak 3, Hanna Rycharska 4, Adrianna Nowicka.
Kolejny mecz Energa AZS rozegra na wyjeździe w sobotę, 13 stycznia z zespołem Metraco Zagłębie Lubin. Początek gry o godz. 18.
(zs)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Szczypiornistki Energa AZS przegrały po karnych