Miasto - Tygodnik Koszaliński

Sprawdź, czy pojadą bezpiecznie

15 stycznia w naszym województwie rozpoczyna się zimowa laba. Uczniowie wyjadą na zasłużony wypoczynek, z którego z pewnością wrócą zadowoleni. O bezpieczeństwo wyjeżdżających zadbają koszalińscy policjanci.
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzili kontrole autobusów. Szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierowcy oraz posiadane przez niego uprawnienia i dokumentację. I co najważniejsze – skupią się na stanie technicznym autokaru, sprawdzają ogumienie, oświetlenie, oznakowanie, a także obowiązkowe urządzenia, w które powinien być zaopatrzony autokar.
Zdarza się, że rodzice dzieci, jadących na wypoczynek, zwracają się do policji o sprawdzenie autokaru w ostatniej chwili. A warto pomyśleć o takiej kontroli wcześniej.
Należy skontaktować się telefonicznie z Wydziałem Ruchu Drogowego pod numerem telefonu 094 342-93-74 lub z Inspekcją Transportu Drogowego pod numerem telefonu 094 345-99-39 w godzinach od 7.30 do 15.30 na co najmniej dwa dni wcześniej przed planowanym terminem wycieczki. To usprawni możliwość przeprowadzenia kontroli.
Po kontroli pojazdu i jego kierowcy policjanci wystawią odpowiedni protokół. Taki dokument kierowca autokaru będzie musiał okazać na żądanie rodzica lub innej osoby zainteresowanej. (aw)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Sprawdź, czy pojadą bezpiecznie