Pieniądze na szkolnictwo zawodowe

Samorządy i instytucje zajmujące się szkoleniem zawodowym w naszym regionie dostaną ponad 25 mln zł na udoskonalenie oferty. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 „Infrastruktura szkolnictwa zawodowego”.
Podmioty, które otrzymają dofinansowanie, przeznaczą je głównie na staże, praktyki i warsztaty.

Zainwestują je także w nowoczesną infrastrukturę. Swoje inwestycje oszacowały na blisko 30 mln zł. Dotacje trafią do samorządów gminnych i powiatowych, którym podlegają szkoły, izby rzemieślniczej, zakładu doskonalenia zawodowego i podmiotów prowadzących działalność oświatową. Wśród nich jest Gmina Miasto Koszalin, która na dostosowanie kształcenia zawodowego w mieście do potrzeb rynku pracy otrzyma 3 321 393,40 zł. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 3 907 521,67 zł.
(ejm)