Elektryczne auta czekają na nich

Elektryczne auta czekają na nich  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Zespół Szkół nr 9 w nowy rok kalendarzowy wkracza z dwunastą umową o współpracy z kolejną firmą. Uczniowie popularnego „elektronika” mają szansę na staże i praktyki, a potem pracę w różnych działach Grupy Mojsiuk.
Firma od kilku lat z powodzeniem współpracuje z Zespołem Szkół nr 10, czyli popularną „samochodówką”. Nowoczesne auta posiadają coraz więcej urządzeń elektronicznych, stąd umowa firmy motoryzacyjnej z ZS 9.

– Liczymy, że znajdą tu miejsce uczniowie wszystkich naszych szkół – zapewnia Joanna Rydzewska, dyrektor ZS 9. – Technik elektronik może pracować w serwisie, a także zostać dobrym diagnostą samochodowym. Technik informatyk będzie pracował w dziale informatycznym, a technik organizacji reklamy nauczy się marketingu dużych firm.
Grupa Mojsiuk to firma rodzinna, która działa od 1979 r. Bardzo szybko z małego zakładu blacharsko-lakierniczego przekształciła się w wyspecjalizowane przedsiębiorstwo. Obecnie prowadzi serwis ciężarowy w Gorzowie Wielkopolskim oraz centrum sprzedaży i serwisu samochodów dostawczych w Szczecinie. Obecnie zatrudnia ponad 400 osób.
– Cały czas się uczymy – zaznacza Kazimierz Mojsiuk, prezes firmy Mojsiuk Sp. z o.o. – Przez lata zmieniały się formy szkolenia nowych pracowników. Obecnie stawiamy nie tylko na naukę teorii, ale i praktyki. Nasi pracownicy także się szkolą. Zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Coraz więcej aut jeździ z napędem elektrycznym w całości lub z napędem hybrydowym. Jesteśmy otwarci na zmiany, na przyszłość.
Umowa o współpracy umożliwi wspólne przedsięwzięcia, które ułatwią uczniom poszerzanie wiedzy oraz dalszą naukę. Grupa Mojsiuk zorganizuje uczniom wizyty zawodoznawcze, praktyki, szkolenia i wykłady. Młodzież obejrzy też nowoczesny sprzęt i pozna rozwiązania technologiczne, motoryzacyjne i informatyczno-medialne stosowane w firmie. Firma weźmie udział w pracach dotyczących ewaluacji programów nauczania, pod kątem ułatwienia absolwentom szkoły znalezienia pierwszej pracy zgodnej z kierunkiem wykształcenia.
(ejm)