Miasto - Tygodnik Koszaliński

Gawłowski odpiera zarzuty

Poseł PO Stanisław Gawłowski zwołał w sobotę, 3 lutego, konferencję prasową. Ustosunkował się na niej do pięciu zarzutów, jakie chce mu postawić prokuratura.

Trzy z nich dotyczą korupcji w tzw. aferze melioracyjnej, czyli nieprawidłowości przy realizacji 105 inwestycji przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Gawłowski miał przyjąć łapówki o wartości 200 tys. zł w czasie pełnienia funkcji wiceministra środowiska za rządów PO-PSL. Wśród zarzutów ma być też ten dotyczący plagiatu pracy doktorskiej.
Poseł zrzekł się immunitetu. Jak mówi, jest niewinny. – Nie wiem, co ze mną będzie. Spodziewam się rzeczy najgorszych – mówił. Zdaniem polityka CBA działa na zlecenie PiS, by zniszczyć jego dobre imię.
Tymczasem jak ustalił dziennikarz RMF FM Tomasz Skory we wniosku prokuratury o zatrzymanie i aresztowanie posła Gawłowskiego jest co najmniej 12 fragmentów tekstu przepisanych wprost z komentarza do Kodeksu karnego autorstwa prof. Andrzeja Marka. Część przepisów, na które powołuje się tam autor dziś już nie obowiązuje.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Gawłowski odpiera zarzuty