Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dom Miłosierdzia otwiera piekarnię

Będą piec chleb i bułki. Wszystko ma być zdrowe i ekologiczne. W Koszalinie powstaje Piekarnia Bożego Miłosierdzia. - Robimy wszystko, żeby otwarcie odbyło się zgodnie z planem, czyli 17 lutego – mówi ks. Radosław Siwiński, prezes stowarzyszenia Dom Miłosierdzia.

Piekarnia mieści się w budynku przy ulicy Morskiej, w którym kiedyś była ciastkarnia. W tej chwili  w pomieszczeniach trwają ostatnie prace budowlane. - Najważniejsze, że mamy już piec – podkreśla ks. Radosław Siwiński i dodaje: - Przed otwarciem musimy jeszcze wnieść sprzęty i meble oraz przygotować pomieszczenie socjalne.
Całkowita powierzchnia Piekarni Bożego Miłosierdzia to blisko 180 m. kw. Na miejscu pracować będzie dwóch, zawodowych piekarzy oraz czterech mieszkańców domu miłosierdzia, którzy będą się szkolić pod ich okiem. - Zaczynamy powoli i skromnie – zaznacza ks. Siwiński. - Nie będziemy mieć od razu w ofercie kilkunastu rodzajów chleb, ale każdy bochenek, który wyjdzie z naszej piekarni będzie zdrowy. Mogę zapewnić wszystkich mieszkańców, że nasze wypieki nie będą zawierać żadnej chemii. Do ich przygotowania będziemy używać wyłącznie mąki ekologicznej i zdrowej soli, a nie znajdą się w nich konserwanty ani ulepszacze.
Na początku w asortymencie piekarni będą dwa rodzaje chleba – pszenny z otrębami oraz żytni, a także dwa rodzaje bułek i tyle samo rodzajów ciastek. - Z biegiem czasu, pojawią się też kolejne wypieki – dodaje prezes stowarzyszenia.
Dochód ze sprzedaży pieczywa przeznaczany będzie na bieżące utrzymanie Domu Miłosierdzia Bożego. Placówka prowadzi bardzo szeroką działalność charytatywną i społeczną. Swoją opieką otacza seniorów, osoby bezdomne, ubogie i samotne. W placówce codziennie wydawane są posiłki. Można też skorzystać z łaźni i otrzymać czyste ubranie. Na potrzebujących fachowej porady czekają specjaliści, m.in. z zakresu prawa, psychologii i medycyny. W Domu Miłosierdzia prowadzone są również zajęcia dla osób, które ukończyły pięćdziesiąt lat. Spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 15.
(amb)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Dom Miłosierdzia otwiera piekarnię