Miasto - Tygodnik Koszaliński

Świetne wyniki szachistów z Pałacu Młodzieży

W dniach 3 do 5 sierpnia br. w Warszawie wychowankowie Pałacu Młodzieży z powodzeniem uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach Szybkich oraz  Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach Błyskawicznych.

- Mamy piękne wyniki indywidualne i drużynowe! - cieszy się Dariusz Długopolski, instruktor sekcji szachowej w Pałacu Młodzieży. - Gracjan Grzesik został wicemistrzem Polski do lat 8 w turnieju szachów błyskawicznych, w którym startowało 60 zawodników, oraz brązowym medalistą w turnieju szachów szybkich do lat 8 z udziałem 82 zawodników). Niedawno Gracjan został wicemistrzem Polski przedszkolaków na zawodach w Szczyrku, więc w sumie w tym roku zdobył już trzy medale na tak poważnych imprezach szachowych.

Dobrze wypadli też inni wychowankowie placówki: Kaper Tarkowski – 9. miejsce (szachy szybkie), 8. miejsce (szachy błyskawiczne); Filip Łuczak – 16. miejsce (szachy szybkie), 11. miejsce (szachy błyskawiczne). A także dziewczęta z Pałacu Młodzieży, które startowały w grupie dziewcząt do lat 8: Agnieszka Polakowska – 6. miejsce (szachy szybkie), 5. miejsce (szachy błyskawiczne); Julia Górna – 6. miejsce (szachy błyskawiczne).

Organizatorzy imprezy wręczali również pamiątkowe puchary dla 6 najlepszych  klubów w klasyfikacji uwzględniającej wszystkie grupy wiekowe (od 8 do lat 18) zarówno w turnieju szachów szybkich jak i błyskawicznych. Reprezentanci Pałacu Młodzieży sprawili miłą niespodziankę, bo mimo że są dziećmi, w wieku 7-8 lat, to w klasyfikacji Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych do lat 18, zdobyli puchar za 6. miejsce! Na uwagę zasługuje również fakt, że w szachach błyskawicznych uczestniczyło aż 55 polskich klubów.

W klasyfikacji klubowej szachów szybkich Pałac Młodzieży zajął również wysokie, 10. miejsce na sklasyfikowano 64 klubów.

Zarówno w szachach szybkich jak i błyskawicznych Pałac Młodzieży był zdecydowanie najlepszym klubem szachowym reprezentującym województwo zachodniopomorskie.