Miasto - Tygodnik Koszaliński

Nie reguluj odbiornika, wymień dekoder!

Telewizja Kablowa Koszalin rozpoczęła akcję wymiany starych dekoderów cyfrowych na nowe, umożliwiające odbiór sygnału w jakości HD. W imieniu czytelników zapytaliśmy Łukasza Kamyka, kierownika Biura Obsługi Klienta, o szczegóły.
Czemu służy akcja wymiany dekoderów?
– W połowie kwietnia 2018 roku Telewizja Kablowa Koszalin dokona zmian na liście kanałów. Zmiana będzie polegała na przesunięciu kanałów HD na początek platformy, dzięki czemu nasi abonenci będą mieli łatwiejszy dostęp do programów nadawanych w wysokiej jakości HD.

Nadawcy rezygnują z nadawania kanałów w wersji SD (Standard Definition, czyli telewizja standardowej rozdzielczości – dop. red.), a co za tym idzie proponujemy wymianę dekoderów SD na nowoczesne dekodery HD (High Definition, czyli telewizja wysokiej rozdzielczości – dop. red.), dzięki którym każdy abonent będzie miał możliwość oglądania wszystkich wykupionych kanałów w najwyższej cyfrowej jakości. Dodam, że Telewizja Kablowa Koszalin jako jedyny w Koszalinie dostawca poza dekoderami oferuje też moduły CI do telewizorów, dzięki którym klienci posiadający nowsze odbiorniki nie muszą instalować dekoderów. Pozwala to na przełączenie kanałów telewizji kablowej za pomocą pilota od telewizora i stanowi bardzo wygodne rozwiązanie.

Kto powinien wymienić dekoder?
– Akcja wymiany dekoderów dotyczy wszystkich klientów, którzy do tej pory korzystają ze srebrnych dekoderów SD.

Co należy zrobić? Czy trzeba przyjść do Biura Obsługi Klienta?
– Nasi handlowcy każdego dnia, także w weekendy, docierają do klientów, u których wymieniają urządzenia oraz podpisują nowe, korzystniejsze umowy. Abonenci nie muszą więc przychodzić do naszego biura, wystarczy zadzwonić pod numer 94 720 20 20, a konsultanci przedstawią wszystkie szczegóły akcji oraz zaproponują możliwość podpisania nowej umowy. Pozwoli to na dostęp do większej liczby kanałów. Nasi konsultanci mogą podczas tej rozmowy umówić spotkanie z handlowcem, który w dogodnym dla klienta terminie dotrze do niego i dokona wymiany.

Czy wymiana wiąże się z jakimiś kosztami?
– Wymiana dekoderów jest bezpłatna.

Starsze osoby mogą się martwić, że nie poradzą sobie z wymianą sprzętu. Czy pracownicy TKK pomogą w instalacji?
– Nie ma powodów do zmartwień. Dla Telewizji Kablowej Koszalin ważny jest każdy klient! Nasi przedstawiciele poza wymianą dekodera poświęcą odpowiednią ilość czasu, aby każdemu klientowi zaprezentować sposób działania nowych urządzeń.

Czy obsługa nowych dekoderów jest skomplikowana?
– Sposób obsługi nowych dekoderów jest bardzo prosty. Żaden klient nie powinien mieć problemów z ich obsługą.
Rozmawiał Marcin Napierała

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Nie reguluj odbiornika, wymień dekoder!