Miasto - Tygodnik Koszaliński

Przerwana seria zwycięstw Energa AZS

Lider rozgrywek PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet zespół MKS Perła Lublin przerwał serię zwycięstw Energa AZS Koszalin. Koszalińskie szczypiornistki przegrały na wyjeździe z tą drużyną 24:31.
Koszalińscy kibice po cichu wierzyli, że ich drużyna może sprawić w Lublinie niespodziankę, ale tak się nie stało. Początek spotkania wskazywał jednak na to, że są w stanie to osiągnąć. Po trzynastu minutach gry koszalinianki prowadziły bowiem 9:5. Rywalki jednak, jak na zdecydowanego lidera przystało, nie dawały za wygraną i mozolnie odrabiały straty, a w 26 minucie był już remis 13:13. Później nadal lepiej spisywały się lublinianki i odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo.
Skład i bramki Energa AZS: Beata Kowalczyk, Aleksandra Sach – Dominika Grobelska 1, Kseniia Protsenko, Monika Michałów 8, Paula Mazurek, Marcelina Budnicka, paulina Tracz 3, Romana Roszak 4, Kamila Kaczanowska, Kinga Lalewicz, Gabriela Urbaniak 2, Hanna Rycharska 5, Adrianna Nowicka 1.
Kolejny mecz szczypiornistki Energa AZS rozegrają na wyjeździe z Ruchem Chorzów w czwartek, 22 lutego.