Komunikacja

Komunikacja werbalna i niewerbalna. Mailowa, telefoniczna, sms-owa. Bezpośrednia i z pomocą komunikatorów. Codziennie komunikujemy się na przeróżne sposoby, jednak od czasu do czasu coś zawodzi.

Zawiodła np. komunikacja między koszalińskimi strażakami a Urzędem Miejskim. W Wodnej Dolinie odbyły się ćwiczenia połączone z pokazami dla uczniów na temat bezpieczeństwa na lodzie. Nad koszaliński zalew zjechały wszystkie miejskie zastępy. Strażacy zaprezentowali jak ratować człowieka w wodzie, pod którym zarwał się lód. Zabrakło jedynie odbiorców.

Poza dziennikarzami nie było... nikogo! Zawiodła komunikacja. Mail od strażaków został przesłany do Wydziału Edukacji z prośbą o przesłanie go dalej, do dyrektorów szkół. Jak się okazało, mail ten ugrzązł w... spamie i został odkryty po fakcie. Dyrektor Wydziału Edukacji Krzysztof Stobiecki tłumaczył się nowoczesnym systemem blokującym niechciane wiadomości. Skoro przez sito nie przeszedł mail od Państwowej Straży Pożarnej, to co w takim razie z mailami od obywateli? Też dzięki nowoczesnemu systemowi wpadają do spamu? Podobno już wybrano nowy termin pokazów i tym razem dzieci przyjdą. Tylko że lodu już nie będzie, więc chyba trzeba zmienić tematykę pokazu.
Komunikacja to również przemieszczanie się. Koszaliński Miejski Zakład Komunikacji wprowadza w porozumieniu z gminą Sianów nową linię nr 33, jeżdżącą do Skwierzynki. W Koszalinie mamy linie autobusowe z numeracją od 1 do 19 (poza 5 i 13). Dlaczego więc nowa będzie miała numer 33? Następna może być 69, będzie jeszcze bardziej zabawnie.
Komunikacja to także przekaz wysyłany w przestrzeń publiczną. Niedawno odbyło się spotkanie w sprawie wyznaczenia składu Komitetu Rewitalizacji. Jak czytamy w ogłoszeniu „Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy rewitalizacji z organami gminy w sprawach dotyczących prowadzenia, oceny i aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Koszalina na lata 2017-2026”. Coś nie tak chyba z komunikacją skoro na pierwsze spotkanie przyszła aż jedna osoba, niebędąca urzędnikiem. Pomożemy zatem i ogłaszamy, że kolejne spotkanie odbędzie 22 lutego o godz. 17 w sali 300 Urzędu Miejskiego.
Mateusz Prus