Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wysoka porażka AZS w Sopocie

Po sensacyjnej wygranej koszykarzy AZS z aktualnymi mistrzami Polski, Stelmetem Zielona Góra, koszalińscy kibice liczyli na to, że w kolejnych meczach Energa Basket Ligi koszalinianie będą spisywać się podobnie.

Jednak jak mówi przysłowie - „Jedna jaskółka wiosny nie czyni”.W kolejnym swoim występie ligowym koszykarze AZS zawiedli oczekiwania. Wydawało się, że w Sopocie w meczu z tamtejszym Treflem będą w stanie zanotować kolejne zwycięstwo, a tymczasem „dostali bardzo mocne lanie”, bo przegrali aż 73:100 (24:26, 22:26, 14:26, 13:22).
Tylko w pierwszej połowie spotkania koszalinianie próbowali nawiązać rywalizację z zespołem Trefla. W drugiej części meczu dominacja miejscowych koszykarzy była bezapelacyjna, a ich przewaga punktowa rosła z każdą minutą.
Skład i punkty AZS: Qyntel Woods 7, Igor Wadowski 1, Szymon Kiwilsza, Diante Baldwin 10, Modestas Kumpys 11 (1x3), Jakub Dłoniak 15 (3x3), Aleksander Leńczuk 3 (1x3), Damian Jeszke 1, Aleksandar Marelja 18 (1x3, 5 zb.), Kacper Młynarski 7 (1x3, 5 zb.).
Koszalinianie kolejny mecz ligowy mają zaplanowany na niedzielę, 4 marca. Zmierzą się wtedy w Starogardzie Gdańskim z tamtejszą Polpharmą (początek godz. 18).