Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wychowanie przez pomaganie

II LO  im. Władysława Broniewskiego rozpoczyna cykl akcji charytatywnych na rzecz dwóch osób z białaczką i zakup karetki dla wcześniaków. Do pomocy innym mogą się włączyć wszyscy koszalinianie.
Szkoła założyła nieformalna grupę „Koszalin Dobrych Serc”. Należą do niej także Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Bronka, Fundacja Marzenie do Spełnienia oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Iwięcino.
W sobotę, 24 lutego, o godz. 10.00 rozpocznie się turniej piłki nożnej dla uczniów i rodziców. W czwartek, 1 marca, pod szkołą stanie krwiobus, w którym pełnoletni uczniowie będą mogli oddać krew. To trzecia edycja akcji „Przelew życia”.  
Połowa sumy zebranej podczas wszystkich akcji będą przekazane na leczenie walczących z białaczką 6-letniego Kacpra, ucznia szkoły w Iwięcinie, i mamy jednej z absolwentek II LO. Reszta pieniędzy trafi do Fundacji Marzenia do Spełnienia, która chce kupić nowoczesną karetkę do przewozu wcześniaków. Posłuży ona dzieciom z całego Pomorza Środkowego.
Każdy chętny może wpłacić dowolna sumę na konto Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Bronka: Nr  97 1240  3653 1111 0010 1413 0437 z dopiskiem: „Koszalin Dobrych Serc”.
(ejm)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Wychowanie przez pomaganie