Gwardia po obozie

Piłkarze drugoligowej Gwardii Koszalin zakończyli tygodniowy obóz przygotowawczy w Policach, gdzie przede wszystkim pracowali nad siłą i wytrzymałością. W drodze powrotnej z obozu koszalinianie zatrzymali się w Stargardzie i tam zmierzyli się z miejscową drugoligową drużyną Błękitnych.
Gwardia przegrała to spotkanie 0:2, ale wystąpiła w nim w dość eksperymentalnym składzie. Z powodu problemów zdrowotnych w barwach Gwardii nie mogli zagrać w tym meczu, między innymi: kapitan zespołu Daniel Wojciechowski, Rafał Majtyka, Robert Ziętarski, Junpei Shinmura, Krystian Przyborowski czy Adam Setla. Natomiast z powodów rodzinnych zabrakło też w składzie Radosława Mikołajczaka.
Wprawdzie pierwszy, chociaż niecelny strzał oddał w tym spotkaniu Kamil Poźniak, ale później przewagę osiągnęli gospodarze. Mieli kilka okazji strzeleckich, ale brakowało im skuteczności. Dopięli jednak swego w końcówce pierwszej połowy. Objęli prowadzenie po strzale Wojciecha Fadeckiego. W drugiej części meczu nadal stroną dyktującą warunki gry była drużyna Błękitnych. W 65 minucie arbiter podyktował dla niej rzut karny, a na gola zamienił go Tomasz Pustelnik.
- Mieliśmy w czasie trwania obozu trochę mikro urazów i w związku z tym w meczu z Błękitnymi skład był bardzo eksperymentalny. Była jednak okazja pokazania swoich umiejętności  dla tych, którzy mniej grali w sparingach – podkreślił Tadeusz Żakieta, trener Gwardii.
W niedzielę gwardziści otrzymali dzień wolny, a w poniedziałek spotkali się na siłowni. Do piątku trenowali na swoich obiektach, a w sobotę, 17 lutego zagrają w Drawsku Pomorskim mecz z okazji jubileuszu Sokoła Suliszewo (regionalna klasa okręgowa). Natomiast we wtorek, 20 lutego w Ustroniu Morskim w kolejnym sparingu zmierzą się z Unią Swarzędz, wiceliderem rozgrywek w grupie północnej wielkopolskiej IV ligi.
Wiadomo już, że wiosną w gwardyjskich barwach ponownie będzie grał środkowy pomocnik Robert Robert Ziętarski. 24-letni piłkarz będzie występował w koszalińskiej drużynie na zasadzie wypożyczenia z pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Warto przypomnieć, że jest on wychowankiem Żuław Nowy Dwór Gdański, występował również w młodzieżowych drużynach Pomezanii Malbork, Olivii Gdańsk oraz Arki Gdynia. W następnych sezonach był zawodnikiem takich klubów jak: Kotwica Kołobrzeg, Warta Poznań, Bałtyk Koszalin czy Nadwiślana Góra. Do koszalińskiej Gwardii trafił zimą 2016 roku. Łącznie w barwach tego klubu rozegrał czterdzieści sześć ligowych meczów i strzelił szesnaście bramek. Warto dodać, że w poprzednim sezonie z dorobkiem jedenastu goli był najlepszym strzelcem Gwardii w trzecioligowych rozgrywkach.
Latem 2017 roku przeniósł się do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, a w rundzie jesiennej tego sezonu rozegrał w jej barwach jedenaście spotkań (9 ligowych i 2 o Puchar Polski). Zdobył dla Puszczy jedną bramkę. Sympatycy Gwardii liczą na to, że będzie on wzmocnieniem koszalińskiej drużyny.
Przypominamy, że runda wiosenna w II lidze rozpocznie się 3 marca, a Gwardia w pierwszym spotkaniu podejmować będzie Olimpię Elbląg na stadionie przy ul. Fałata 34.
Zbigniew Suwałowski