Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szczypiornistki Energa AZS wygrały z outsiderem

   W AKCJI    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

W spotkaniu 20. kolejki rozgrywek w PGNiG Superlidze piłki ręcznej kobiet, które odbyło się w Koszalinie, niespodzianki nie było. Miejscowy Energa AZS pokonał aktualnego outsidera rywalizacji, drużynę UKS PCM Kościerzyna 37:30 (18:15).

Koszalinianki cieszyły się z trzech zdobytych punktów, jednak zdaniem wielu obserwatorów tego meczu pozwoliły rywalkom na zbyt wiele, a strata trzydziestu bramek chluby im nie przynosi.Szczypiornistki z Koszalina po dobrym wejściu w to spotkanie, kiedy po dziewięciu minutach prowadziły 6:1, później jakby „zgubiły” mobilizację i popełniały sporo prostych błędów. Na szczęście dla nich nie przełożyło się to na końcowy rezultat, bo przeciwniczki w wielu przypadkach nie potrafiły tego wykorzystać.

Skład i bramki Energa AZS: Beata Kowalczyk, Aleksandra Sach – Dominika Grobelska 4, Kseniia Protsenko 3, Monika Michałów 3, Paula Mazurek 2, Marcelina Budnicka 1, Paulina Tracz 5, Romana Roszak 12, Kamila Kaczanowska, Kinga Lalewicz 2, Gabriela Urbaniak 2, Hanna Rycharska 3.
Kolejny mecz ligowy szczypiornistki Energa AZS rozegrają również u siebie, ale rywal będzie o wiele groźniejszy. W niedzielę, 4 marca zmierzą się z zespołem KRAM Start Elbląg. Początek spotkania o godz. 17 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4.
(zs)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Szczypiornistki Energa AZS wygrały z outsiderem