UJĘTA NIETRZEŹWA KIERUJĄCA

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 34-latki. Kierując samochodem miała poważne problemy z utrzymaniem jednego pasa ruchu. Badanie wykazało u kobiety ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.Do ujęcia obywatelskiego doszło na jednej z ulic Koszalina. Z relacji świadka, który widział całe zdarzenie wynikało, że kierująca Kia podczas jazdy nie panowała nad pojazdem i wykonywała niebezpieczne manewry.

Miała poważny problem, aby poruszać się jednym pasem ruchu. Mężczyzna postanowił pojechać za kierującą. W momencie, gdy 34-latka zatrzymała  pojazd na chodniku, świadek podbiegł do niej i zabrał jej kluczyki od samochodu. Poprosił również przypadkowego przechodnia, aby ten wezwał patrol.
Gdy oficer dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał zgłoszenie  o zaistniałej sytuacji natychmiast na miejsce skierował policyjną załogę.Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia świadka zdarzenia potwierdziły się całkowicie. 34-letnia kobieta miała w organizmie 2,3 promila alkoholu. Nieodpowiedzialna kierująca została zatrzymana w policyjnym areszcie
34-latka usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

podkom. Monika Kosie

KMP KOSZLIN