Weterani z medalami

Reprezentanci Koszalina i naszego regionu wywalczyli pięć medali podczas 27. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które odbyły się w Toruniu.
Jedyne złoto zdobył Arkadiusz Kozak w kategorii M45 na dystansie 800 m. Najwyższy stopień podium dał mu wynik 2.14,39 min. - Broniłem tytułu wywalczonego rok temu i udało się ten plan zrealizować.

Bieg w pierwszej części rozgrywany był bardzo wolno, więc konieczny stał się wydłużony finisz. Cieszę się z wywalczonego medalu – przyznał Arkadiusz Kozak. Ten sam zawodnik uzyskał też wynik 9.52,72 min. w biegu na 3000 m.
Z dwóch brązowych medali zdobytych w kategorii K40 cieszyć się mogła Anna Orzeł. Pierwszy z nich sprinterka otrzymała za wynik 9,26 s na 60 m. - Nie spodziewałam się medalu na tym dystansie, bo nie jest on dla mnie koronnym. Konkurencja była bardzo mocna z dużymi już sukcesami na koncie. Niemniej to miła dla mnie niespodzianka – powiedziała Anna Orzeł, która później na szyi miała zawieszony też medal za przebiegnięty dystans 400 m z wynikiem 71,74 s. Dodatkowo 200 m przebiegła w czasie 31,95 s.
Trzecim weteranem w Polsce w kategorii w kategorii M50 na 400 m (61,07 s) został Wojciech Zboiński, który przebiegł też 200 m w 29,15 s. Dorobek medalowy zawodników z Koszalina i regionu uzupełnił brązem w kategorii M55 na 200 m Cezary Linowiecki z wynikiem 30,49 s. Ten sam zawodnik próbował też swoich sił na dystansie 400 m – 66,02 s.
Blisko medalu w trójskoku M60 był także Jan Suski. Odległość 8,59 m dała mu jednak czwarte miejsce.
(matb)