Skwierzynka z własną linią

Miejski Zakład Komunikacji uruchomił 1 marca połączenie z Koszalina do Skwierzynki. Autobus nr 33 jeździ z pętli przy ulicy Władysława IV do Skwierzynki i z powrotem.
Nowa linia kursuje w dni powszednie. Autobus wykonuje dziesięć kursów do i ze Skwierzynki,  i co ważne dla pasażerów na trasie obowiązuje taryfa miejska. Oznacza to, że bilety są w tych  samych cenach, co w pozostałych koszalińskich liniach (2,90 zł bilet normalny i 1,45 zł bilet ulgowy). Autobus zatrzymuje się na siedmiu przystankach – trzech na terenie Skwierzynki oraz czterech na terenie Koszalina. Każdy z kursów linii nr 33 skoordynowany jest z wybranymi autobusami odjeżdżającymi z pętli Władysława IV, a są to linie numer 3, 4 i 6.
Uruchomienie nowej linii możliwe było dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Gminą Sianów a Miejskim Zakładem Komunikacji w Koszalinie. Na inwestycję ważną dla mieszkańców Skwierzynki zgodzili się też radni w Sianowie oraz Koszalinie.
Połączenie działać będzie do końca roku i w zależności od zainteresowanie i obłożenia poszczególnych kursów urzędnicy zdecydują, czy kursy kontynuować przez kolejne miesiące. Za utrzymanie linii gmina Sianów zapłaci 40 tys. zł rocznie.
(amb)