Miasto - Tygodnik Koszaliński

Cenne zwycięstwo AZS Koszalin nad Polpharmą

Po dwutygodniowej przerwie wrócili do walki o punkty koszykarze z Energa Basket Ligi.

AZS Koszalin na swój kolejny mecz, tym razem do Starogardu Gdańskiego nie jechał w roli faworyta, ale postarał się o kolejną miłą niespodziankę i pokonał tamtejszą Polpharmę 76:68.Tym razem w szeregach AZS zabrakło centra Aleksandara Marelji, ale bardzo dobrze pod koszami radzili sobie Nikola Malesević i Kacper Młynarski. Pierwszy z wymienionych zdobył 15 punktów i zaliczył siedem zbiórek, a drugi uzyskał 7 punktów i zanotował 6 zbiórek.

Dla porównania środkowi Polpharmy - Milan Milovanović i Nikola Jeftić – zdobyli w sumie 11 punktów i 15 zbiórek.
Początek spotkania był bardzo nerwowy z obu stron. Mnożyły się więc straty i było słabo ze skutecznością. Później jednak lepiej zaczęli radzić sobie koszalinianie i po pierwszej kwarcie było 18:10 na ich korzyść. W drugiej kwarcie przewaga AZS wzrosła nawet do jedenastu punktów i taką różnicą (35:24) zakończyła się pierwsza połowa meczu. Chociaż w trzeciej kwarcie gospodarze potrafili zniwelować różnicę do pięciu punktów, koszykarze AZS znów zwiększali przewagę i w sumie do końca kontrolowali przebieg gry. Warto dodać, że koszalinianie zanotowali w tym meczu aż 10 przechwytów, a miejscowi tylko pięć.
Skład i punkty AZS: Nikola Malesević 15 (7 zb.), Igor Wadowski 2, Szymon Kiwilsza 3, Diante Baldwin 19 (1x3, 5 zb., 5 as.), Modestas Kumpys 9 (1x3), Jakub Dłoniak 10 (1x3), Aleksander Leńczuk, Damian Jeszke 11 (2x3, 6 zb.), Kacper Młynarski 7 (1x3, 6 zb.).
Następny mecz ligowy koszykarze AZS rozegrają przed swoją widownią w piątek, 9 marca. W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4 zmierzą się z zespołem MKS Dąbrowa Górnicza. Początek gry o godz. 18.30.