Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pierwsza połowa zdecydowała o porażce Energa AZS

W AKCJI ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Nie udało się szczypiornistkom Energa AZS Koszalin zrewanżować u siebie zespołowi KRAM Start Elbląg za porażkę w pierwszej rundzie po rzutach karnych.

Mało tego, bo koszalinianki przegrały zdecydowanie 19:26, a na taki wynik bardzo duży wpływ miała słaba postawa w pierwszej połowie.Koszalińskie szczypiornistki zdobyły w niej tylko pięć bramek, bo wiele razy marnowały wręcz  „dwustuprocentowe” szanse na pokonanie Sołomiji Szywierskiej, bramkarki elbląskiej drużyny.

Wśród przyjezdnych nie do zatrzymania była Sylwia Lisewska, która już do przerwy zdobyła sześć bramek, a w sumie w całym meczu uzbierała ich jedenaście.W drugiej części koszalinianki spisywały się już lepiej, ale tylko na tyle by prowadzić wyrównana grę z rywalkami i ostatecznie przegrały jedno z ważniejszych spotkań w walce o podium mistrzostw naszego kraju.
Skład i bramki Energa AZS: Beata Kowalczyk, Aleksandra Sach – Dominika Grobelska 2, Kseniia Protsenko 1, Monika Michałów 5, Paula Mazurek 1, Tamara Smbatian 2, Marcelina Budnicka, Paulina Tracz 4, Romana Roszak 4, Kinga Lalewicz, Gabriela Urbaniak, Hanna Rycharska, Adrianna Nowicka.
Kolejny mecz Energa AZS rozegra na wyjeździe w sobotę, 10 marca. Zmierzy się w Gdyni z tamtejszym GTPR, a początek meczu wyznaczono o godz. 18.