Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szczypiorniści Gwardii byli blisko wygranej

W AKCJI ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Dawno szczypiorniści Gwardii Koszalin nie byli tak blisko zwycięstwa jak w ostatnim meczu pierwszoligowym, w którym podejmowali Grunwald Poznań.

Przegrali jednak z faworyzowanym rywalem 26:28, bo nie wykorzystali kilku tak zwanych „czystych” sytuacji strzeleckich.Mecz przez cały czas był zacięty i wyrównany. Wprawdzie rywale „uciekali” Gwardii kilka razy na dwie, trzy bramki, ale koszalinianie później ich doganiali. Do przerwy było 14:14. Decydujący o zwycięstwie poznaniaków był fragment gry od 40 do 49 minuty. Wtedy uzyskali oni przewagę sześciu bramek (18:24).

Gwardziści walczyli do końca bardzo ambitnie i gdyby w kilku momentach nie zabrakło skuteczności, to mogli wyjść nawet z takiej opresji. Udało się tylko zniwelować straty do dwóch trafień.
Skład i bramki Gwardii: Henryk Rycharski 1, Mirosław Bugaj, Dawid Gryzio – Łukasz Niedzielak 2, Konrad Mróz 1, Łukasz Czerwiński 4, Michał Hertig, Oskar Tałaj 2, Adam Laskowski 2, Patryk Kiciński 9, Marek Jakutowicz 3, Maciej Kamiński, Paweł Dzierżawski 2, Paweł Urbański.
Następny mecz ligowy Gwardia rozegra na wyjeździe z zespołem Warmia Energa Olsztyn. Jest on zaplanowany na nadzielę, 11 marca o godz. 16.