Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szczypiornistki Energa AZS wygrały w Gdyni

   W AKCJI  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Bardzo dobrze w ostatniej kolejce drugiej rundy spotkań PGNiG Superligi kobiet spisały się szczypiornistki Energa AZS Koszalin. Pokonały na wyjeździe po zaciętej walce 19:18 aktualne mistrzynie Polski, drużynę GTPR Gdynia i uplasowały się po tym etapie rywalizacji na 4. miejscu.
W trzeciej i w czwartej rundzie osobno walczyć ze sobą będą zespoły, które zajęły miejsca 1-6 oraz drużyny, które uplasowały się na pozycjach 7-12.
W meczu w Gdyni, koszalinianki po raz pierwszy objęły prowadzenie w 19 minucie po golu zdobytym przez Monikę Michałów (7:6) i nie oddały go już do końca spotkania. Dwa razy szczypiornistki Energa AZS wygrywały różnicą pięciu bramek (40 i 46 min).

Skład i bramki Energa AZS: Beata Kowalczyk, Aleksandra Sach – Dominika Grobelska 4, Monika Michałów 4, Paula Mazurek, Tamara Smbatian 1, Paulina Tracz, Romana Roszak 9, Kamila Kaczanowska, Kinga Lalewicz 1, Gabriela Urbaniak, Hanna Rycharska, Adrianna Nowicka.
Pierwszy mecz trzeciej rundy koszalińskie szczypiornistki rozegrają już w środę, 14 marca. Zmierzą się w nim na wyjeździe z Pogonią Szczecin.
(zs)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Szczypiornistki Energa AZS wygrały w Gdyni