Miasto - Tygodnik Koszaliński

Gwardia walczyła ambitnie w Olsztynie

   W AKCJI  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Szczypiorniści Gwardii Koszalin przegrali wprawdzie na wyjeździe 26:30 z zespołem Warmia Energa Olsztyn, ale rozegrali w sumie dobry mecz i walczyli bardzo ambitnie do samego końca.
Koszalinianie pojechali do Olsztyna z różnych powodów tylko w dziesięcioosobowym składzie, w tym było dwóch bramkarzy. Trener Piotr Stasiuk nie miał więc dużego pola manewru. Jego zawodnicy podjęli jednak walkę ze zdecydowanym faworytem.

Wprawdzie znów nie wywalczyli żadnych punktów, ale pokazali, że ich walka o utrzymanie się w pierwszoligowych rozgrywkach jeszcze się nie zakończyła, mimo różnych przeciwności losu (choroby i kontuzje zawodników).
Warto dodać, że pięć rzutów karnych w tym spotkaniu na pięć wykonywanych wykorzystał bramkarz Gwardii, Henryk Rycharski.

Skład i bramki Gwardii: Henryk Rycharski 5, Dawid Gryzio – Łukasz Czerwiński 1, Krzysztof Karnacewicz 4, Oskar Tałaj 1, Patryk Kiciński 5, Marek Jakutowicz 5, Maciej Kamiński 2, Paweł Dzierżawski 3, Paweł Urbański.
Kolejny mecz koszalinianie rozegrają u siebie w sobotę, 17 marca z Mazurem Sierpc. Początek spotkania o godz. 16 w hali ZOS Gwardia przy ul. Fałata 34.
(zs)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Gwardia walczyła ambitnie w Olsztynie