AZS nie sprawił niespodzianki

W AKCJI  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Dwie różne połowy w wykonaniu koszykarzy AZS oglądali koszalińscy kibice podczas meczu, w którym ich drużyna podejmowała zespół MKS Dąbrowa Górnicza. Przed tym spotkaniem fani AZS liczyli na to, że ich drużyna sprawi niespodziankę. Tak się jednak nie stało.
Koszalinianie przegrali 70:86 (14:19, 28:22, 17:30, 11:15), prezentując słabą skuteczność w trzeciej i w czwartej kwarcie. Do przerwy koszykarze AZS, którzy nie byli faworytami tego meczu, prowadzili wyrównaną grę z rywalami i kiedy schodzili do szatni po dwóch kwartach mieli na koncie o jeden punkt więcej niż przeciwnicy (42:41). Trzecią kwartę koszalińska drużyna rozpoczęła najlepiej ze wszystkich w tym meczu i prowadziła już 47:41. Kibice AZS zaczęli coraz mocniej wierzyć w sukces swojego zespołu.

Wtedy jednak ciężar gry wśród gości wziął w swoje ręce Aaron Broussard i po kilku minutach na tablicy był remis 55:55. Później gospodarzy ogarnęła strzelecka niemoc, a rywale budowali swoją przewagę i na zakończenie trzeciej części gry wygrywali różnicą dwunastu punktów. Wprawdzie w ostatnich dziesięciu minutach gry goście nie byli już tak skuteczni, ale koszalinianie mimo niezłej postawy w obronie, nie potrafili skutecznie kończyć akcji w ataku. Przewaga koszykarzy z Dąbrowy Górniczej nadal więc rosła i w sumie zanotowali oni w pełni zasłużone zdecydowane zwycięstwo.
Skład i punkty AZS: Nikola Malesevic 1, Qyntel Woods 9, Igor Wadowski, Szymon Kiwilsza 4, Diante Baldwin 11 (8 zb, 6 as.), Modestas Kumpys 15 (1x3, 6 as.), Jakub Dłoniak 10 (2x3), Aleksander Leńczuk, Damian Jeszke 4, Aleksandar Marelja 11, Kacper Młynarski 5 (6 zb.).
Kolejny mecz ligowy koszykarze AZS rozegrają na wyjeździe w niedzielę, 18 marca. Zmierzą się wtedy z drużyną Miasto Szkła Krosno, a początek gry wyznaczono na godz. 18.
(zs)