Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szlachetny efekt karnawałowej zabawy

   Szlachetny efekt karnawałowej zabawy  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Ponad 73 tys. zł to skutek VII Charytatywnego Balu Prezydenckiego. Zorganizowali go Anna i Piotr Jedlińscy oraz Stowarzyszenie Kultura z Muzą.

Pieniądze właśnie trafiły do czterech niepełnosprawnych chłopców oraz dwóch instytucji, pomagających chorym i potrzebującym.Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego i Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego dostały po 16.295,95 zł. Pierwsza z organizacji fundusze przeznaczy na dalszą rozbudowę swojej stacjonarnej placówki. Jej koszt to 5 mln zł, przy czym 4 mln pochodzi z funduszy unijnych.

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia, prowadzący kilka placówek dla ludzi pogubionych życiowo, pracuje właśnie nad budową domu seniora.Po 10 tys. zł dostaną chore dzieci. Kajetan Ciechanowski ma pięć lat. Urodził się z obniżonym napięciem mięśniowym. Lekarze do tej pory nie wiedzą, co jest jego przyczyną. Grześ Królak ma wrodzony zespół TAR, polegający m.in. na niewykształceniu się kości rąk. Potrzebuje wielu operacji, a także specjalnych protez.  7-letni Antoś Szufliński choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) typu II i także wymaga kosztownej rehabilitacji, aby zahamować skutki schorzenia. Marcel Wierzbicki urodził się z wieloma wadami wrodzonymi, wymagającymi stałej rehabilitacji.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Szlachetny efekt karnawałowej zabawy